15.6.2014
Luonnonkukkien päivä
Labels:
aurinko,
Kesä,
Kesäkuu,
Kukkaterapia,
Kukkia,
loma,
Luonto,
Metsä,
niitty,
perhoset,
Sade,
Slowlife,
Unan runokortti,
Ylin kuva Maman puutarha
Olen aina ollut sellainen omanlaiseni erityisherkkä introvertti & erakko. Rakastan hiljaisuutta, balladeja, elokuvia, hyviä kirjoja, puita, perhosia ja kukkia, sekä mustarastaan laulua, auringonlaskuja, iltaruskoja, kuuta ja tähtitaivasta, kahvin tuoksua, kokkaamista omille rakkaille, sateen ropinaa, tuulen tuoksua pyykeissä ja aamukastetta. Omaan jonkinlaista vaeltajan verta suonissani, sillä en malta jäädä paikoilleni pitkäksi aikaa. Olen kirjoittanut runoja ja tarinoita jo ihan pikkutytöstä saakka. Betonisessa kaupungissa näännyn, mutta luonnon rauhassa herään eloon. Siellä voin jälleen hengittää. Luonto on ollut aina paras ystäväni. Tällä hetkellä talvinen asuinpaikka on Suomi ja kesällä Eesti.
Tilaa:
Lähetä kommentteja (Atom)


5 kommenttia:
Perhoskuva on todella upea, mutta niin ovat muutkin. Tuli kerätyksi luonnonkukkia, kun oli vielä kani, jolle hain naposteltavaa.
=)
Kiitos Mayo. =)
Kävin mie eilenkin hakemassa ämpärillisen koiranputkia ja lupiineja lähiniityltä pihamökin kuistin koristukseksi. =) Sisälle en niitä halua kun koiranputket ripottelevat terälehtiän kuin lunta konsanaan. =)
Mahtavia kuvia sulla ja kiitos sun kommenteista mun blogiin <3
Kiitos, samoin. =))))
Lähetä kommentti