Minttuvaahtokarkkikaakao: Minttuvaahtokarkkikaakaopurkki. <3 Yksi Nunnukka-tyttären herttaisista lahjoista, joita oli paljon!
Minttuvaahtokarkkikaakao: Minttuvaahtokarkkikaakaopurkki. <3 Yksi Nunnukka-tyttären herttaisista lahjoista, joita oli paljon!
Olen aina ollut sellainen omanlaiseni erityisherkkä introvertti & erakko. Rakastan hiljaisuutta, balladeja, elokuvia, hyviä kirjoja, puita, perhosia ja kukkia, sekä mustarastaan laulua, auringonlaskuja, iltaruskoja, kuuta ja tähtitaivasta, kahvin tuoksua, kokkaamista omille rakkaille, sateen ropinaa, tuulen tuoksua pyykeissä ja aamukastetta. Omaan jonkinlaista vaeltajan verta suonissani, sillä en malta jäädä paikoilleni pitkäksi aikaa. Olen kirjoittanut runoja ja tarinoita jo ihan pikkutytöstä saakka. Betonisessa kaupungissa näännyn, mutta luonnon rauhassa herään eloon. Siellä voin jälleen hengittää. Luonto on ollut aina paras ystäväni. Tällä hetkellä talvinen asuinpaikka on Suomi ja kesällä Eesti.
8 kommenttia:
OI KUN IHANA,SULOINEN♥oikein ihanaa alkanutta vuotta siulle ;O)
Kiitos, Kahvikisu!
Samoin siulle. =)
Onpas tuossa sanassa paljon makean ilmauksia perätysten!
Eikös vaan hei olekin Aamu. =)
Niitä kaikkia voi toki erikseenkin maistella. =)
Ihastuttava lahja <3
Niin oli, Toivotelakka. =)
Enemmän tarinaa kaakaosta aukenee klikkaamalla kaakaoseoksen nimeä, mutta senhän varmaan kaikki jo huomasivatkin... =)
Sydämellinen lahja. <3
Hyvää tätä vuotta 2012!
Ja Oikein hyvää Loppiaisen aikaa sulle Una!
Ja vielä kerran kiitos niin ihanasta runokirjastasi!(pidän sitä yöpöytäni laatikossa, sieltä etsin sen käsiini aina välillä!)
Heips Harakka. =))))
Samoin kiitos siulle onnellista alkanutta vuotta. Mie en ole vieläkään raaskinut kaikkea joulua riisua kodistamme... =)
Ja ihanaa että pidit runokirjasesta. <3 Sitä aina jännittäen odottaa, mitä mieltä ihmiset ovat niistä...
*halitus*
<3<3<3
Lähetä kommentti