...näyttävätköhän perhoset värisokean silmissä tällaisilta?
16.5.2011
Perhonen ilman värejä...
...näyttävätköhän perhoset värisokean silmissä tällaisilta?
Labels:
Mustavalkomaanantai
Olen aina ollut sellainen omanlaiseni erityisherkkä introvertti & erakko. Rakastan hiljaisuutta, balladeja, elokuvia, hyviä kirjoja, puita, perhosia ja kukkia, sekä mustarastaan laulua, auringonlaskuja, iltaruskoja, kuuta ja tähtitaivasta, kahvin tuoksua, kokkaamista omille rakkaille, sateen ropinaa, tuulen tuoksua pyykeissä ja aamukastetta. Omaan jonkinlaista vaeltajan verta suonissani, sillä en malta jäädä paikoilleni pitkäksi aikaa. Olen kirjoittanut runoja ja tarinoita jo ihan pikkutytöstä saakka. Betonisessa kaupungissa näännyn, mutta luonnon rauhassa herään eloon. Siellä voin jälleen hengittää. Luonto on ollut aina paras ystäväni. Tällä hetkellä talvinen asuinpaikka on Suomi ja kesällä Eesti.
Tilaa:
Lähetä kommentteja (Atom)
10 kommenttia:
Jaahas, onkos bloggeri taas kaatunut, kun viimeisin postaus ei auennut vaikka näkyy päivityslistalla? No ei mitään, kaunista löytyi täältäkin:) Oikein ihanaa kevättä sinulle, minulla on jo terassin seinällä ollut pari pelakuuta yli viikon. Unohtuivat sinne, kun sovittelin eikä pakkasyökään ollut niitä haitannut - taitaa sen verran vähän aikaa olla enää öisin kylmää ettei terassille asti ennätä nousta.
Komeasti poseeraa perhonen!
Inkivääri:
Nyt vika oli miussa, sillä laitoin fb-sivulleni saman kasvin kuvan ja sain heti eräältä sielunsisareltani siihen vastauksen, joten poistin kasvin kuvan täältä. =)))
Pelakuu kyllä kestää hieman kylmääkin, kun ei vaan pakkasta enää saavu.
Mää ostin jotain muita kukkia tuonne tyhjälle http://kotikoto.blogspot.com/ pihallemme, ja nyt pitää odotella että tulee lisää rahaa tilille ennen kuin voi ostaa kesäkukkia. Piha on miun valtakuntaani ja talo Hanin.
Tosin nyt kaikki talossa on hieman pysähdyksissä... siitäkin juttua tuolla toisessa blogissa...
Mutta pihalle olen nytkin juuri menossa. Kaunista kevättä siullekin Inkivääri. <3
Kiitos Kiirepakolainen. =)))))
PS: miusta tuntuu että miekin olen kiirepakolainen... =)))
Kaunis on perhonen ilman värejäkin.
Joskus kyllä tuntuu että musta ja valkoinenkin ovat kauniita värejä :)
Mustavalkokuvassa perhosen pörröisyys tulee mukavasti esiin. :)
Perhonen somasti vinossa.
Luultavasti värisokea hahmottaa värien sijasta jollakin mystisellä tavalla muuten maailmaansa. Mv-kuva jättää mukavasti milikuvitukselle tilaa.:)
Kiitokset
Sylville
Pappilan Mummolle
Magdalena Haille
Arleenalle
sekä
Pitsit sekaisin =)
Lähetä kommentti